Widget Image

„Escher – fenomen logicznego desigu” to projekt edukacyjny organizowany przez Fundację KOLOROWO z Łodzi. Przewodnim elementem akcji w 2019 roku jest organizacja ogólnopolskiego konkursu dla pasjonatów sztuki projektowania.

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco! Escher - fenomen logicznego designu.
Image Alt

Modna logika

Konkurs dla pasjonatów mody

Konkurs 2019

Konkurs dla pasjonatów sztuki projektowania

Jeżeli interesujesz się modą – zarezerwuj czas w swoim kalendarzu i weź udział w konkursie dla pasjonatów projektowania. Zadanie polega na stworzeniu kolekcji inspirowanej twórczością holenderskiego artysty Maurits’a Escher’a. Organizatorem konkursu jest fundacja z siedzibą w Łodzi, gdzie przemysł mody zapoczątkował swój historyczny rozwój.


Konkurs narodził się z chęci propagowania twórczości Maurits’a Cornelis’a Escher’a – holenderskiego grafika o wyjątkowej wyobraźni geometrycznej, którego prace są tematem licznych artykułów z różnych dziedzin: matematyki, psychologii, historii sztuki oraz popularyzacji nauki.

Organizatorzy

Organizator:

Fundacja KOLOROWO z Łodzi

90-606 Łódź, ul. 6 Sierpnia 5/ 3

info@kolorowo.org

www.kolorowo.org

Cele konkursu

Modna logika

Celem konkursu jest twórcze zaktywizowanie pasjonatów projektowania na rzecz poznania kultury i historii dzieł Maurits’a Cornelis’a Eschera z wykorzystaniem mody i designu, inspirowanie do twórczych poszukiwań artystycznych we wzornictwie, pobudzenie i rozwój inwencji twórczej uczestników, kształcenie poczucia estetyki oraz wrażliwości artystycznej, wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej, kształcenie umiejętności korzystania z nowej technologii, profilaktyka bezpiecznego spędzania czasu wolnego.
.

Warunki uczestnictwa:

dla kogo?

Konkurs adresowany jest do młodzieży z całej Polski w wieku od 15 do 25 roku życia i odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:

  • Kategoria I – młodzież w wieku od 15 do 18 roku życia,
  • Kategoria II – młodzież w wieku od 19 do 25 roku życia.
I etap (korespondencyjny):

Termin nadsyłania prac I etapu: 30 czerwca 2019r

Zadanie polega na zaprojektowaniu kolekcji modowej – od 3 do 5 sylwetek i przesłaniu tradycyjną droga pocztową rysunków żurnalowych sylwetek z kolekcją inspirowaną twórczością M. Eschera;

Uwagi techniczne:

  • rysunek żurnalowy w formacie A4 lub A3,
  • opis projektów: rodzaje tkanin, materiałów, techniki konstrukcyjne, kolorystyka, jakości, …itp,
  • prace (na tylnej stronie) muszą być opatrzone imieniem i nazwiskiem autora oraz roboczą nazwą projektu,
  • prace nie mogą zwierać elementów dzieł M. Eschera.

Warunkiem koniecznym wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie tradycyjną drogą pocztową zgłoszenia oraz zgody na przetwarzania danych osobowych (RODO, w zakresie obejmującym udział w konkursie) na adres:

Fundacja KOLOROWO

90-124 Łódź, ul. Narutowicza 40/4a

z dopiskiem: MODNA LOGIKA

Wyboru prac, które zakwalifikowano do drugiego etapu konkursu dokona profesjonalne jury.

Termin ogłoszenia wyników I-ego etapu: 15 lipca 2019r.

Spośród nadesłanych prac JURY wybierze 6 kolekcji (po 3 z każdej grupy wiekowej).

Organizator konkursu gwarantuje wybranym kolekcjom organizację profesjonalnego pokazu mody z udziałem modelek, makijażystów, obsługi technicznej, fotograficznej oraz oprawy muzycznej podczas gali finałowej konkursu.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany liczby wybranych kolekcji (w zależności od ich wartości i jakości).

Z wszystkich nadesłanych w pierwszym etapie konkursu prac (rysunków żurnalowych) jury wybierze DOWOLNĄ ILOŚĆ, która zostanie zaprezentowana podczas gali rozstrzygnięcia konkursu.

II etap:

Termin II etapu: 2 listopada 2019r.

Zadanie polega na „odszyciu” wybranych kolekcji oraz jej zaprezentowaniu na wybiegu, podczas gali finałowej z udziałem jury oraz zaproszonych gości ze świata mody, kultury i mediów.

Podczas finałowej gali – jury konkursu wybierze najlepsze kolekcje.

Gala finałowa i nagrody

Podsumowanie konkursu nastąpi podczas uroczystej gali, która odbędzie się w Łodzi.

Przewidywany termin: listopad 2019 r.

Wszystkie osoby, których prace zakwalifikują się do gali finałowej otrzymają cenne nagrody.

Decyzja jury jest ostateczna. Prace biorące udział w pierwszym etapie konkursu nie będą zwracane. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość publikacji nagrodzonych prac.